Afyonkarahisar’da “Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı” yapıldı

Afyonkarahisar’da “Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı” yapıldı

Vakıf Katılım

Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısına İl Müftüsü Sinan Kazancı, Başkanlık Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, şube müdürleri, vaizler, uzmanlar, din görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda İl Müftüsü Sinan Kazancı yaptığı açış konuşmasında; kurban ve vekalet yoluyla kurban ibadetinin öneminden bahsetti.

Kazancı, "Her konuda olduğu gibi bu konuda da emek ve gayretlerinden dolayı personelimize teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim." dedi.

Programda konuşan Başkanlık Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ise "Bizler çok önemli bir kurumun mensuplarıyız. Vekâlet yoluyla verilen kurbanlar bizlere emanettir ve bize emanet edilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak bizlerin sorumluluğundadır. Bizlerden istenen, “Beklenen Sensin” düsturundan hareketle daha fazla gayret etmek, ihtiyacı olan insanlara milletimizin emanetlerini ulaştırmaktır.” ifadelerini kullandı.

Program sonunda Türkiye Diyanet Vakfı, Yurtiçi ve Yurtdışı Vekaletle Kurban Organizasyonu kapsamında din görevlileri, Kur'an Kursu öğreticileri ve personeller kurban bağışı yapanlarla, toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

  Hibya Haber Ajansı