Bakan Uraloğlu, Almanya’da BM heyetiyle bir araya geldi

Bakan Uraloğlu, Almanya’da BM heyetiyle bir araya geldi

Vakıf Katılım

Bakan Uraloğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Avrupa Ekonomik Komisyonu İcra Sekreteri Tatiana Molcean ve BM Yol Güvenliği Fonu Başkanı Nneka Henry ile görüşme gerçekleştirdi.

Uraloğlu görüşmeye ilişkin  "Türkiye’nin sahip olduğu konumu sayesinde küresel ve bölgesel ticaret hareketleri için daha az maliyetle daha kısa sürede, etkili ulaşım ve taşımacılık imkânlarına sahip olduğunu bir kez daha dile getirdik" ifadesini kullandı.

Bakan Uraloğlu, ardından Uluslararası Ulaştırma Forumu'nun “Ulaştırma Altyapısı ve Küresel Bağlantısallığın Yeniden Tesisi İçin İş Birliğine Odaklanmak” konulu oturumunda da konuştu.

Türkiye'nin kesintisiz bir ulaştırma koridorunun oluşturulmasında ve kıtalar arası ulaştırma koridorlarının etkin bir şekilde işlemesinde kilit görev aldığını belirten Uraloğlu, "Ulaştırma koridorları boyunca küresel anlamda iş birliği için her ülke üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Türkiye olarak parçası olduğumuz koridorların her bir üyesi ile iş birliği yapma ve gerekiyorsa ortak eylem planları hazırlayarak hayata geçirme gayretindeyiz" dedi.

  Hibya Haber Ajansı