Başkan Altay: “LGS sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum”

Başkan Altay: “LGS sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum”

Vakıf Katılım

Başkan Altay, 8 yıllık eğitim maratonunun ardından 4 Haziran Pazar günü gerçekleşecek sınavla birlikte, öğrencilerin hayalleri için yeni bir kapı aralayacaklarını ifade ederek, “Tüm öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını alacağına inanıyorum. Sizler istikbalimizin yegane teminatı, sahip olduğumuz en değerli hazinesiniz. Allah yolunuzu açık ve aydınlık etsin. Sınav sonucunuz ne olursa olsun hedefleriniz ve hayalleriniz için çalışmaktan vazgeçmeyin. Sınav sonuçlarının şimdiden öğrencilerimize, ailelerine ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Başkan Altay, ayrıca trafikte araç kullanan vatandaşlardan sınav esnasında gürültü kirliliği oluşturmamaları ve bu konuda yüksek hassasiyet göstermeleri hatırlatmasında bulundu.

Öğrenciler, refakatçiler ve sınav görevlileri için toplu ulaşım ücretsiz

Öte yandan, Konya Büyükşehir Belediyesin'in toplu ulaşım araçları sınava girecek öğrenciler, refakatçiler ve sınavda görev alacaklar için ücretsiz olacak. Sınav günü öğrencilerin ulaşımda herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için pazar tarifesine ilave seferler eklenirken ulaşımla ilgili her türlü bilgiye atus.konya.bel.tr ve Konya Akıllı Kent Mobil uygulamasından ulaşılabiliyor.

  Hibya Haber Ajansı