Başkan Büyükkılıç, Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 Etkinliği’ne katıldı

Başkan Büyükkılıç, Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 Etkinliği’ne katıldı

Vakıf Katılım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, BMI Business School'un organizasyonuyla Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul otelde gerçekleşen Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 etkinliğine katıldı. Toplantıya İzmir ve Eskişehir gibi büyükşehirlerin de belediye başkanları katılırken, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal açılış konuşması gerçekleştirdi.

Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 Etkinliği’nde "Yapay Zeka Çağında Akıllı Şehirler" konusunda gelecek beklentileri, trendler ve iyi uygulamalar kapsamlı bir şekilde tartışıldı. Etkinlikte, ''Yapay Zeka Çağında Yeşil ve Dijital Dönüşüm Odağında Birlikte Geliştirme'', ''Akıllı ve Dirençli Kent Teknolojileri'', ''Yenilenebilir Enerjide Yüksek Teknoloji ve Ar-Ge’nin Önemi'' gibi konu başlıkları yer aldı.

Başkan Büyükkılıç, çok verimli geçen zirve ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çok verimli ve anlamlı geçen Teknoloji Liderleri Zirvesi’nde önemli konuları teknoloji alanında kanaat önderleri ile tartışma ve görüşme imkanı bulduk. Ayrıca, zirvede büyükşehirlerden gelen belediye başkanları Kayseri’ye geldiklerinde planlı, düzenli, huzurlu bir şehir gördüklerini ifade etmeleri bizleri çok keyiflendirmiştir.” diye konuştu.

Kayseri’deki akıllı şehir projeleri ile kenti sürdürülebilir bir geleceğe taşıyacak yenilikçi çözümler ürettiklerini ifade eden Büyükkılıç, “Teknolojinin imkanlarını sonuna kadar kullanmalıyız, yaşamın her alanında hayatı kolaylaştırıp, verimliliği arttıracağız.” dedi.

  Hibya Haber Ajansı