Ericsson’a, Radio System ürünleriyle iki Red Dot Design ödülü

Ericsson, portföyündeki Radio System ürünlerinin iki farklı modeli ile dünyanın en iyi tasarım ödüllerinden olan Red Dot almaya hak kazandı.

Ericsson, portföyündeki Radio System ürünlerinin iki farklı modeli ile dünyanın en iyi tasarım ödüllerinden olan Red Dot almaya hak kazandı. Red Dot Product Design 2020 kapsamında, Ericsson Radio Dot 4475 ile Red Dot Design Ödülü’nü kazanan şirket, Ericsson AIR 3239 ile de “Best of the Best” (En İyinin de İyisi) ödülüne layık görüldü.

Red Dot Kurucusu ve CEO'su Dr. Peter Zec, Ericsson Radio System’ın bir parçası olan Ericsson Air 3239 ile aldığı "Red Dot: Best of the Best Award" ödülü için Ericsson'u kutlayarak ”Deneyimli jürimiz, Best of the Best ödülünü bir kategorideki en ikna edici ürünlere veriyor. Bu nedenle ödüllere katılan ürünlerin sadece belli bir kısmı bu ödülü almaya hak kazanıyor. Bu ödül, tasarımın her ayrıntısının en ince noktasına kadar düşünülmüş olduğunun kanıtı” diye konuştu.

Tasarım kalitesi bakımından Ericsson Radio Dot 4475 ile de Red Dot Design ödülü kazanan Ericsson Ağlardan Sorumlu Ürün Alanı Yöneticisi Per Narvinger konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Kullanımı kolay ve ölçeklendirilebilir teknolojiler üzerinde çalışmaya ve yenilikçi çözümler geliştirmeye aralıksız devam ediyoruz. Müşterilerimize yüksek performanslı ve çekici tasarımlara sahip çözümler sunmaya devam ediyoruz."

Geçmişi 1955 yılına uzanan Red Dot Design Ödülleri her yıl en iyi ürünleri belirleyen dünyanın en önemli tasarım yarışmalarından bir tanesi. Değerlendirme kriterleri arasında inovasyon derecesi, işlevselik, biçimsel kalite, ergonomi, dayanıklılık, sembolik ve duygusal içerik, dış görünüm, açıklayıcı kalite, ekolojik uyumluluk ve diğerleri yer alıyor.

Şu ana kadar birçok Red Dot Ödülü almaya hak kazanan Ericsson, 2019 yılında da ürün portföyüyle dört Red Dot Design Ödülü aldı. Donanım ürünleriyle 2017 yılında beş, 2016 yılında ise iki Red Dot ödülü almaya hak kazanmıştı.


Hibya Haber Ajansı

Okunma