img

17 Ağustos'u yaşayan Sakarya yardımda öncü oldu


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, başlattığı yardım kampanyası kapsamında şu ana kadar yardımları taşıyan 25 yardım tırı ile enkaz kaldırma, arama kurtarma faaliyetlerine katılacak 124 personel ve 55 aracın afet bölgesine gönderildiğini açıkladı.  

Büyükşehir Belediyesi, depremin meydana gelmesinden hemen sonra başlattığı yardım kampanyasına ilk günden itibaren binlerce kişi destek oldu. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda yardım irtibat bürosunu oluşturan Büyükşehir, temel yaşam ürünlerinden oluşan yeni eşyaların toplama işlemini Kent Park'ın arka kısmında Donatım Geçidi'nin yanında bulunan SASKİ Teknik Birimler Salonu'nda yapmaya başladı.

Başlatılan yardım kampanyasıyla ilgili gelinen son durumu anlatan rapor açıklandı. Buna göre, sivil toplum kuruluşları (STK) ve bireysel yardımların haricinde Sakarya'da belediye eliyle şu ana kadar 25 tır dolusu yardım toplandığı belirtildi.

Battaniye, çadır, ısıtıcı, temizlik malzemesi, hijyen, kuru gıda, içlik, termal kıyafet, çocuk bezi, bebek maması gibi ürünleri taşıyan yardım konvoyu Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay başta olmak üzere toplamda 10 ile dağıtılmak üzere yola çıktı.

Öte yandan Başkan Yüce tarafından bölgedeki enkaz kaldırma, arama kurtarma faaliyetlerinde görev almak üzere 124 personel görevlendirildi. 70'i arama kurtarma ve teknik personel olan, aralarında şoförlerin de bulunduğu ekibin bölgeye ulaştığı öğrenildi. Ayrıca Büyükşehir 10 farklı şehirdeki yaraların sarılması için kullanılacak dozer, iş makinası, kamyon, ekskavatör, kepçe ve otobüsten oluşan toplamda 55 aracı afet bölgesine gönderdi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Güzel Sakarya'mızın yardımsever, vefalı ve vatan sevdalısı insanlarına yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. 17 Ağustos'u yaşayan bu şehrin insanları, 10 ilde 13 buçuk milyon insanın yaşadığı bu acıyı derinden hissetmiştir. Bu kapsamda belirttiğimiz adrese ilk günden binlerce kişi gelmiş ve güçlü bir dayanışma ortamı oluşmuştur. Kol kola verdiğimiz, gücümüze güç katan Sakarya halkına, yaraları sarmak için ortaya koyulan mücadele sebebiyle minnet duyduğumuzu ifade ediyoruz" denildi.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.