Vakıf Katılım

Uluslararası Yarı Maratonu renkli görüntülere sahne oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle 2024 Yılı Avrupa Spor Şehri seçilen Kayseri’de 7’den 70’e katılımın olduğu 3’üncü Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu coşkusu yaşanırken, yarı maraton renkli görüntülere sahne oldu.

Engelsiz dartta Bursa rüzgarı esti

Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü’nün dart derslerine katılan öğrencilerden oluşan Bursa Engelsiz Dart Takımı, Ankara’da yapılan Şehit Eren Bülbül Türkiye Dart Şampiyonası’nda adeta kürsüye ambargo koydu. Bursa takımı sporcuları ‘engelli’ kategorisinde ilk 5’te yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

TEDÜ, kadın girişimci platformuyla Ankara’daki öğrencilere eğitim ve mentorluk verecek

Ülkemizdeki girişimcilik ekosistemi her geçen gün büyürken, bu alandaki programların kapsayıcı olmaması, girişim kurma serüvenini özellikle kadınlar ve öğrenciler için zorlu kılıyor. Bu tabloyu yerel çapta tersine çevirmek için harekete geçen TED Üniversitesi ise SHE Leads platformuyla Ankara’daki kadın üniversite öğrencilerine eğitim ve mentorluk vermeye hazırlanıyor. Platformun ilk dönemi için kayıtlar 29 Eylül'e kadar sürecek.

Beklenen gün geldi, .TR domain genel kayda açılıyor

Türkiye'nin ülke kodlu alan adı uzantısı .TR’nin, daha önce .COM.TR ve .NET.TR gibi ikinci seviye alan adı uzantı yapısında tahsis edildiğini, fakat artık birinci seviyede kayda açıldığını ifade eden Atak Domain kurucusu Bahaddin Yazıcı, “Türkiye’nin uzantısı .TR de artık Almanya’nın .DE, Fransa’nın .FR ya da İngiltere’nin UK. ülke kodlu uzantıları gibi doğrudan kullanılabilecek. Yeni süreçte istanbul.tr ya da sirketadiniz.tr gibi doğrudan .TR uzantısında alan adı tahsisi yapılabilecek” dedi.

Çin, yurt dışına kaçırılan 1800 tarihi eseri geri aldı

Çin Devlet Basın Ofisi bugün başkent Beijing’de düzenlediği basın toplantısında “İnsanlığın Kader Birliği: Çin’in Öneri ve Eylemleri” adlı beyaz kitabı tanıttı. Basın toplantısında verilen bilgilere göre, Çin yabancı ülkelere kaçırılan bin 800’den fazla tarihi eseri ülkeye geri getirdi.