img

Öne çıkan şirket haberleri


-Boeing Co'nun bu yıl finans ve insan kaynaklarında emeklilik ve işten çıkarmaların yaklaşık 2.000 kişi olacağını doğruladı. Geçen ay, Arlington, Virginia merkezli şirket, 2022'de 15.000 kişiyi işe aldıktan sonra 2023'te 10.000 işçiyi işe alacağını duyurdu, ancak bazı destek pozisyonlarının azaltılacağını bildirdi.

-Google'ın ana kuruluşu Alphabet, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT'ye rakip olabilecek "Bard" ismini verdiği yeni teknolojisini tanıttı. Alphabet Üst Yöneticisi Sundar Pichai, yayımladığı mesajında, yapay zekanın üzerinde çalıştıkları en derin teknoloji olduğuna işaret ederek, bu teknolojinin yaşamı önemli ölçüde iyileştirebileceğini ve yeni fırsatların kapısını araladığını ifade etti. Altı yıl önce yapay zeka alanındaki çalışmalara odaklandıklarını anımsatan Pichai, o zamandan beri bu alana yatırım yapmaya devam ettiklerini vurguladı. Pichai, Google AI ve yan kuruluşları DeepMind ile son teknolojiyi geliştirdiklerini altını çizerek, iki yıl önce "diyalog uygulamaları için dil modelleri" (LaMDA) tarafından desteklenen yeni nesil dil ve konuşma yeteneklerini tanıttıklarını anımsattı. LaMDA tarafından desteklenen sohbete dayalı yapay zeka hizmeti üzerinde çalıştıklarının bilgisini veren Pichai, "Bard" olarak adlandırdıkları hizmetin "güvenilir test kullanıcılarına" açıldığını ve gelecek haftalarda halka sunulmasının planlandığını bildirdi.

-Meta, kullanıcıları tutmak, gençlerin erişmesine izin vermek için Horizon metaverse uygulamasını değiştirdiğini söyledi.

-Yapılan bir ankette Netflix şifre paylaşan kullanıcılarının %62'sinin hizmeti kullanmayı bırakacağını gösteriyor.

-Goldman Sachs Varlık Yönetimi Salı günü, hızlı büyüyen işletmelere yatırım yapan 5,2 milyar dolarlık doğrudan özel piyasalar fonunu kapattığını söyledi. Türünün en büyük büyüme fonlarından biri olan fon, büyümelerinin erken veya orta aşamalarında olan işletmelerde ortalama yatırım büyüklüğü yaklaşık 50 milyon dolar olan azınlık hisselerini satın almayı hedefliyor. West Street Global Growth Partners fonu, kurumsal ve yüksek net değerli yatırımcıların yanı sıra Goldman Sachs Group Inc (NYSE:GS) ve çalışanlarının taahhütlerinden 3,7 milyar dolar çekti. Goldman Sachs Asset Management, 2 trilyon dolardan fazla varlığı denetliyor. Geçen yıl, işletme değeri yaklaşık 750 milyon ila 2 milyar dolar arasında olan şirketlere yatırım yapmayı amaçlayan, 2007'den beri en büyüğü olan 9.7 milyar dolarlık özel sermaye fonunu kapattı.

-Microsoft Corp, Kuzey Amerika'daki kullanıcıların platformda e-postalara erişme, e-posta gönderme veya arama sorunlarıyla karşılaşması nedeniyle e-posta hizmeti Outlook ile ilgili sorunları araştırdığını söyledi.

-Walt Disney, aktivist yatırımcı Nelson Peltz'in medya ve eğlence holdinginin yönetim kurulunda yer bulma teklifine odaklanarak yıllık hissedarlar toplantısını 3 Nisan'da yapılmasını kararlaştırdı.

GOOGLE  (GOOGL)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 105.19 seviyesinin kırılması halinde önce 107.75 ve arkasından 111.64 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 102.02 desteğinin altında önce 100.44 ve arkasından 96.85 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

NOT: Hisse düşen kanalını kırdıktan sonra yükseliş eğilimine 100.44 desteğinin üzerinde tutunduğu sürece yükseliş eğilimi devam edebilir. Bu seviyenin altında düşüşler tekrar ön plana çıkabilir.

META  (META)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 190.62 seviyesinin kırılması halinde önce 196.78 ve arkasından 212.73 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 182.90 desteğinin altında önce 170.93 ve arkasından 165.65 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

NOT: Hisse düşüş trendini kırdıktan sonra kanal içerisinde yükseliş başlatmıştı. Kısa vadede 165.65 desteğinin üzerinde kaldığımız sürece hissede alış baskısı devam edebilir. Bu seviyenin kırılması halinde satışlar tekrar ön plana çıkabilir.

MICROSOFT   (MSFT)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 264.36 seviyesinin kırılması halinde önce 267.56 ve arkasından 280.00 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 255.18 desteğinin altında önce 245.80 ve arkasından 242.18 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

NOT:  Hisse aşağı yönlü trendini sürdürürken kanal tepesini test ediyor. Kanal tepesi olan 264.36 seviyesinin kırılması halinde hisse de sert alımlar başlayabilir. Bu seviye kırılmaz ise hisse de tekrar kanal dibine doğru satışlar görülebilir.

NETFLIX  (NFLX)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 365.34 seviyesinin kırılması halinde önce 368.28 ve arkasından 379.35 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 353.35 desteğinin altında 344.14 ve arkasından 332.23 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

NOT: Hisse yükseliş kanalı içerisinde kanal tepesine gelmiş durumda. 353.35 desteğinin üzerinde kalıcı olursak kanalı kırıp yükselişine devam edebilir. Ancak bu 353.35 desteğinin kırılması halinde düşüşler hız kazanabilir.

Kaynak İkon Menkul
Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.